Konferencja „Programowanie Nie Tylko Na Ekranie”

Dziewiątego stycznia we Wrocławskim Parku Technologicznym, siedzicie Fundacji Pro-Mathematica, we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, odbyła się konferencja dla szkół realizujących pilotaż programowania.
Z oferty obejmującej 5 godzin wykładów i warsztatów skorzystało ponad 120 uczestników.

Znajdując się w naszej przestrzeni, w której na co dzień prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą, przeprowadziliśmy warsztaty podczas których prezentowaliśmy nauczycielom pomocne nam na co dzień narzędzia i dzieliliśmy się wiedzą jaką zdobyliśmy przez ostatni rok działalności.

Uczestnikom dziękujemy za ciekawe dyskusje i wymianę wiedzy.

wszystkie zdjęcia dostępne pod linkiem:
https://goo.gl/photos/jHSZXPwJrCq4EqLU9

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Warsztaty z nauki programowania i wykorzystania nowych technologii w nauczaniu matematyki i programowania

6 grudnia 2016 fundacja Pro-Mathematica przy współpracy z firmą INTEL zaprosiła nauczycieli matematyki i informatyki ze szkół podstawowych na konferencję, która przybliżyła temat wykorzystywania nowych technologii w nauczaniu matematyki i programowania.
Grono pedagogiczne zapoznało się z narzędziami pomocnymi w prowadzeniu szkolnych zajęć, a także dowiedziało się o działalności Fundacji Pro-Mathematica oraz firmy Intel.

Spotkanie składało się z części studyjnej, konferencyjnej oraz warsztatowej.
Nauczyciele mieli okazję bezpośrednio zaobserwować pracę dzieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Sphero, Ozobot, Dash & Dot oraz gry dydaktycznej Scootie Go, jednocześnie poznając działanie przedstawionych narzędzi.
Nauczyciele również sami podjęli się pracy z wybranymi robotami, by przekonać się, że jest to zabawa twórcza, wykorzystująca intelektualny potencjał uczniów, oraz przyczyniająca się do skutecznego realizowania podstawy programowej z wielu przedmiotów.

Obserwując entuzjazm panujący na konferencji przypuszczamy, że zaszczepiliśmy wśród jej uczestników chęć pozyskania i przekazywania nowej wiedzy i kompetencji.

Wierzymy w to, że zobaczymy się z Państwem ponownie przy okazji warsztatów dla Państwa uczniów.

więcej zdjęć pod adresem:
https://goo.gl/photos/v5K4gZ3QzqGQmUpb6

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Europejski Tydzień Kodowania

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszym Centrum Edukacyjnym zrealizowaliśmy dla dwóch klas następujące warsztaty:

Wprowadzenie do programowania z wykorzystaniem języka programistycznego Blockly oraz robotów edukacyjnych Sphero i Ozobot oraz aplikacji Tickle.

Omówione i wykorzystane w praktyce zostały pojęcia informatyczne jak: komenda, pętla, wiadomość, dodatkowo uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę z geometrii aby zaprogramować trasę poruszania się robotów. Zajęcia skończyły się stworzeniem za pomocą robotów obrazu techniką „malowania światłem”.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Fundacja Pro Mathematica
ul. Duńska 9, Wrocław
tel. 71 798 58 90
kom. 781 871 604, 781 871 603
e-mail: roboty@promath.pl