Warsztaty z nauki programowania i wykorzystania nowych technologii w nauczaniu matematyki i programowania

6 grudnia 2016 fundacja Pro-Mathematica przy współpracy z firmą INTEL zaprosiła nauczycieli matematyki i informatyki ze szkół podstawowych na konferencję, która przybliżyła temat wykorzystywania nowych technologii w nauczaniu matematyki i programowania.
Grono pedagogiczne zapoznało się z narzędziami pomocnymi w prowadzeniu szkolnych zajęć, a także dowiedziało się o działalności Fundacji Pro-Mathematica oraz firmy Intel.

Spotkanie składało się z części studyjnej, konferencyjnej oraz warsztatowej.
Nauczyciele mieli okazję bezpośrednio zaobserwować pracę dzieci z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Sphero, Ozobot, Dash & Dot oraz gry dydaktycznej Scootie Go, jednocześnie poznając działanie przedstawionych narzędzi.
Nauczyciele również sami podjęli się pracy z wybranymi robotami, by przekonać się, że jest to zabawa twórcza, wykorzystująca intelektualny potencjał uczniów, oraz przyczyniająca się do skutecznego realizowania podstawy programowej z wielu przedmiotów.

Obserwując entuzjazm panujący na konferencji przypuszczamy, że zaszczepiliśmy wśród jej uczestników chęć pozyskania i przekazywania nowej wiedzy i kompetencji.

Wierzymy w to, że zobaczymy się z Państwem ponownie przy okazji warsztatów dla Państwa uczniów.

więcej zdjęć pod adresem:
https://goo.gl/photos/v5K4gZ3QzqGQmUpb6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*


Fundacja Pro Mathematica
ul. Duńska 9, Wrocław
tel. 71 798 58 90
kom. 781 871 604, 781 871 603
e-mail: roboty@promath.pl